Av.Tuğba Bayhan

2009 yılından beri faaliyette olan hukuk ofisimiz Av. TUĞBA BAYHAN tarafından kurularak yardımcı personelle her geçen gün başarıyla..

Av.Tuğba Bayhan

2009 yılından beri faaliyette olan hukuk ofisimiz  Av. TUĞBA BAYHAN tarafından kurularak yardımcı personelle her geçen gün başarıyla büyümekte ve gelişmektedir. Bayhan Law and Mediation olarak Malatya’nın ve ülkemizin pek çok şirketi ile bireysel müvekkillerinin vekalet ilişkisine dayanan hukuki danışmanlığını, arabuluculuk işlemlerini ve temsil işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Avukatlık ve Arabuluculuk ofisimiz, Hukuksal Danışmanlık hizmetleri dışında ağırlıklı olarak Aile Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Miras Hukuku, İş Hukuku,Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku, İcra İflas Hukuku, İdare Hukuku, Vergi Hukuku, Taşınmaz Hukuku, Tazminat Hukuku, Mülteci Hukuku, Çocuk Hukuku, Yabancılar Hukuku, Anayasa Mahkemesi ve AİHM başvuruları alanlarında Avukatlık hizmeti ve hem ihtiyari hem de dava şartı Arabuluculuk Hizmeti vermektedir.

Kurucumuz Uzm. Arb. Av. Tuğba Bayhan 2008 yılında Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş, 2022 yılında İnönü Ünv. Hukuk Fakültesi Kamu Hukuk ABD da tzs Yüksek Lisans yapmış, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nde  ikinci üniversite kapsamında Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

2009 yılından itibaren adaletin ve hukukun üstünlüğüne inanan ve bu yolda sürekli gelişimi kendisine rehber edinen kurucumuz süreç içinde  ceza hukuku, aile hukuku, icra ve iflas hukuku, medeni yargılama hukuku, Mülteci hukuku, çocuk hukuku ve idare hukuk alanında ileri meslek içi eğitim almış, edX işbirliği ile Hardward Yaşam Boyu Eğitim kapsamında “Child Protection: Children's Rights İn Theory And Practice” konulu Çocuk hukuku eğitimini almıştır. Boğaziçi Ünv Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından 2015 yılında hayata geçirilen “Kız Kardeşim” projesi, AB tarafından yürütülen Kadın STK ların Güçlendirilmesi Projesi, MSME Finance Facility ve Frankfurt School of Finance & Manegement tarafından düzenlenen “ Kadın Girişimciler için Girişimci Olmak İstiyorum” eğitimini tamamlamıştır.

Kurucumuz ayrıca arabuluculuğun ülkemizde ilk uygulandığı 2014 yılından itibaren arabulucu olmaya hak kazanmış olup,  İş hukuku ve Ticaret Hukukunda uzman arabuluculuk eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Uzmanlık gerektiren bu iki alanda ve ihtiyari arabuluculuk kapsamına giren tüm dosyalarda arabuluculuk faaliyeti ofisimiz tarafından yürütülmektedir.

Kurucumuz Uzm. Arb. Av. Tuğba Bayhan 2010 yılından itibaren sivil toplum konusunda duyarlı olmuş, kadın ve çocuk hakları, şiddetle mücadele, mülteci hakları, insan hakları ve ayrımcılıkla ilgili ulusal ve uluslararası projelerde gönüllü danışmanlık yapmış, sayısız seminer ve panelde konuşmacı olmuştur. 2021 yılında ise Kadın Danışma ve Eğitim Derneği’nin kurucu başkan yardımcısı ve hukuk Koordinatörü olmuştur.